כיצד לבחור מתקנים מתנפחים לאירוע

 

כאשר מדובר באירוע שבו יש הרבה ילדים, כדאי מאוד שיהיו בו גם פעילויות שיוכלו להעסיק אותם. הילדים יהנו מאוד, וגם הוריהם יוכלו ליהנות ממעט שקט. אחת האפשרויות הטובות לכך (שיוצרת גם רושם רב על האורחים המבוגרים) היא השכרת מתקנים מתנפחים לאירוע.

 

בחירת מתנפחים לפי כמות האורחים

כמובן שהשיקול הראשון שיש לקחת בחשבון בעת השכרת מתנפחים הוא כמה ילדים יש. אם מדובר באירוע שהוא בעיקרון למבוגרים ויהיו בו ילדים ספורים, כמובן שניתן להסתפק רק במתקן מתנפח אחד ; לעומת זאת, אם מדובר באירוע המיועד לילדים (כמו יום הולדת לילד), כדאי לשכור מספר מתקנים. את החברה ממנה תשכירו תוכלו לשאול כמה ילדים יכול לשאת כל אחד מן המתקנים, ובכך למנוע צפיפות יתר שעלולה להוות סכנה בטיחותית, או מצב של תסכול כיוון שחלק מהאורחים לא זכו לעלות על המתקנים.

 

הפעלה לבד או על ידי מפעיל?

כמובן שלא כדאי להשאיר את המתקן ללא השגחה, ויש לפקח על הנעשה בו כל הזמן. מרוב החברות המשכירות מתקנים מתנפחים ניתן גם לשכור שירותי הרכבת המתקן והפעלתו, אולם ישנן חברות אשר נותנות את האופציה לעשות זאת לבד- לאחר הדרכה מפורטת וקבלת הוראות מן החברה. זוהי בחירה שלכם, אם אתם סומכים על עצמכם מספיק ואם אתם מוכנים להקדיש זמן מן האירוע שלכם להפעלת המתקן ולפיקוח עליו. 

 

סוגי מתקנים מתנפחים

המגוון של מתקנים מתנפחים שניתן לשכור, לכל סוג של אירוע, הוא גדול מאוד. מלבד הסוגים הקלאסיים של המתנפחים, ניתן גם להשיג מתנפחים שיהפכו לבריכה. לבריכה ניתן להוסיף מכונות היוצרות קצף ומגלשות מים (שמגיעות עד לגובה של לא פחות מעשרה מטרים!), שיהפכו את האירוע שלכם למסיבת בריכה משגעת. לקהל המבוגר יותר, ניתן להשיג גם מתקנים מתנפחים של פעילויות אקסטרים שונות. ניתן לשכור מתקן באנג'י מתנפח- חבל בנג'י אמיתי, שמתחתיו מתקן מתנפח המבטיח בטיחות. ניתן לשכור גם קירות טיפוס מתנפחים בכל רמות הקושי ובכל הגבהים. 

 

בכל מקרה, אל תהססו לבקש מהחברה ממנה אתם משכירים תעודות ותקנים המוכיחים שהמתקנים בטוחים לשימוש- כי בטיחות היא מעל הכול.

 

למאמר בנושא - מתקנים מתנפחים לילדים

053-9424572